Letní tábor - Taneční unBLOG – no bloks just blog

Taneční unBLOG - no bloks just blog
Základní informace
Místo konání: České Budějovice
Pořadatel: Tanchi - Lenka Červená
Web pořadatele: https://www.tanchi.cz/
Popis činnosti: Kreativní tanec | pohybové divadlo |média: úprava fotek | blog
Informace o táboře
Cena za osobu: 1850,- Kč
Věk dítěte: 10 až 15 let
Termín tábora: 10.07.2017 - 14.07.2017
Kapacita tábora: 20 dětí

Kontaktní údaje

Jméno: Lenka Červená
Telefon: 737580003
Email: tanchi.cervena@gmail.com

Popis letního tábora

PŘÍMĚSTSKÝ LETNÍ TÁBOR

TURNUS : 10. – 14. 7. 2017 Riegrova 51, České Budějovice

PROGRAM:

Povol kohoutek své kreativity… Jdi do tance bez bloků a vytvoř o tom blog !

Každý den nás čeká jedno místo, ve kterém ztvárníme pohybovou kompozici (galerie, park, divadlo, ulice města). Předtím, než se vydáme na místo, seznámíme se s tématem dne, vycházející z principů techniky současného tance. Téma a tanečně-pohybová cvičená v nás rozproudí tvořivého \“ducha\“. Prostřednictvím improvizace pak vytvoříme danou kompozici, kterou na daném místě ztvárníme.

Vše co bude vznikat v daný moment zachytíme na kameru, foťák, nebo do kresby a nakonec to budeme sdílet se všemi koho tanec zajímá stejně jako nás. Každý si vytvoří svůj vlastní blog, naučí se základům úpravy fotografií, kresby v pc a vkládání médií do svého blogu. Řekneme si také, jaká pravidla je třeba dodržovat pokud chceme sdílet s druhými svůj zájem na internetových stránkách (jaké používat/nepoužívat fotografie, abysme se nedostali do \“průšvihu\“ a co je lepší na internetu nezmiňovat…).

Ukážeme ti možnosti, jak být kreativní v tanci a pohybu – povedeme tě k uvědomění si vlastního těla, budeš zkoumat své fyzické možnosti v pohybu  a postupně najdeš a zdokonalíš svůj vlastní pohybový slovník. Nedílnou součástí bude i práce s prostorem – čtení prostorových linií, směry, orientace a další.

Těšte se na stínové divadlo, rozpohybování promítané fotografie vlastním tělem, hru s maskami, na inscenaci v ulicích (freeze and move) a mnoho dalšího…

Díky “hře v roli” a fiktivním situacím budeme zažívat pestré okamžiky. Děti a mládež si vyzkouší jednání a spolupráci ve skupině, budou rozvíjet komunikační schopnosti, fantazii a tvořivost. Naše cesta bude plná nových možností, vzájemného poznávání a sebezdokonalování.

Poslední den tábora (pátek 14. 7.) představíme rodičům naši týdenní práci v podobě krátké prezentace a taneční ukázky.

Přijďte prosím do sálu, ve kterém bude proobíhat tábor. Začínáme v 15:30 hod. Budeme se na Vás těšit. 🙂