Letní tábor - Příměstský tábor nadané děti (Mensa ČR)

Letní tábor - Příměstský tábor nadané děti (Mensa ČR)
Základní informace
Místo konání: DK Metropol České Budějovice
Pořadatel: Mensa ČR
Web pořadatele: https://www.facebook.com/msceskebudejovice
Zaměření: logické hry, kvízy, šifrovačky, šachy
Popis činnosti: tábor pro nadané
Informace o táboře
Cena za osobu: 2150,- Kč
Věk dítěte: 6 až 12 let
Termín tábora: 12.07.2021 - 16.07.2021
Kapacita tábora: 20 dětí

Kontaktní údaje

Jméno: Marta Frydrychová
Telefon: 777165811
Email: marta.frydrychova@mensa.cz

Popis letního tábora

Na tábor je požádáno o dotaci MŠMT v rámci výzvy Letní kempy 2021.Pokud bude dotace poskytnuta, budou mít děti tábor zcela zdarma a veškeré platby vám budou vráceny.

  Příměstský tábor je zaměřen na nadané děti, které budou mít možnost potkat sobě podobné vrstevníky. Cílem je, aby si děti o prázdninách užily své volno kreativní
i odpočinkovou formou a zároveň poznaly nové věci a odnesly si domů krásné zážitky.

Co děti čeká?

Děti se naučí luštit a tvořit různé šifry, naučíme se Morseovu abecedu. Budeme luštit sudoku, ke konci tábora uspořádáme malý sudoku turnaj. Pro holky, ale i pro kluky uspořádáme soutěž ve skládání puzzlí. Na jeden den se staneme malými záchranáři, děti si vyzkouší první pomoc maskovaných úrazů a zranění. Dále se seznámíme se zajímavými fyzikálními pokusy, jako týmy se popereme s logickými úkoly, ale také s češtinářskými oříšky ve formě přesmyček, doplňovaček a dalších rébusů. Čeká nás jednodenní výprava, na které budeme na stanovištích plnit různé úkoly. Samozřejmě máme připravenou i spoustu deskových her.
Od pondělka do pátku budou mít děti příležitost seznamovat se s šachy, které budou spojovacím prvkem tohoto týdne. Základy se naučí úplně všichni, pokročilí budou mít příležitost poměřit své síly jak mezi sebou, tak s jednou z nejlepších českých hráček Natálkou, ale i s ostatními vedoucími a instruktory.
Celý týden máme k dispozici jedno z nejlépe vybavených sportovních center v Českých Budějovicích. Aktivity budeme pravidelně prokládat pohybem, k dispozici máme kromě venkovní terasy s umělým travním kobercem a tatami také sportovní sál, kde si děti vyzkouší bosu, trampolínky a mnoho dalších pomůcek.

Naším cílem je, aby nadané děti, které si mohou v běžné třídě připadat trochu zvláštně, poznaly, že mají ve svém okolí spoustu vrstevníků, kteří mají podobné zájmy, jako ony. Budeme se snažit, aby se děti, které mohou mít díky své výjimečnosti problém zapojit se do běžného kolektivu, učily vzájemně spolupracovat.