Letní tábor - Lesní příměstský tábor

Lesní příměstský tábor
Základní informace
Místo konání: Třísov - svoz dětí vlakem z Českých Budějovic
Pořadatel: Doma v lese - přes 4 roky provozujeme lesní školku pro předškolní děti, pořádáme zážitkové kurzy pro rodiče s dětmi a volnočasové aktivity zaměřené na práci s dětmi v přírodě. Snažíme se pomocí zábavného a zejména praktického učení v přírodě, které děti nesmírně baví, podnítit jejich kladný vztah k ní a zájem o své okolí.
Web pořadatele: domavlese.cz/
Zaměření: Les je jedno velké hřiště; Základy přežití v přírodě; Stopy našich předků; Příroda jako náš kamarád
Popis činnosti: Aktivity zaměřené na poznávání přírody, tematické hry v lese, osvojení si základních dovedností při pobytu v přírodě, řemeslné a tvůrčí práce pro děti
Informace o táboře
Cena za osobu: 2500,- Kč
Věk dítěte: 3 až 11 let
Termín tábora: 03.07.2016 - 26.08.2016
Kapacita tábora: 30 dětí

Kontaktní údaje

Jméno: Petr Novotný
Telefon: 605212396
Email: info@domavlese.cz

Popis letního tábora

Již čtvrtým rokem organizujeme během letních měsíců lesní příměstské tábory v malebné vesnici Třísov přímo na úpatí hory Kletě. Děti si každý den svážíme vláčkem z Českých Budějovic, spousta malých kamarádů naskakuje i po cestě a společně pak objevujeme krásu CHKO Blanský les pomocí tematicky zpracovaných týdenních zážitkových programů. Tábor je určen pro děti od 3 do 11 let, přičemž děti budou rozděleny na mladší (3-6 let) a starší (7-11) a aktivity přizpůsobeny tak, aby odpovídaly aktuálním vývojovým schopnostem účastníků. S max. 30 dětmi jezdí vždy 4 zkušení pedagogové, kteří mají bohaté zkušenosti z celoročního působení v lesní školce Doma v lese. Naším hlavním cílem je pomocí praktického působení na děti přímo v přírodě (a to za každého počasí) vzbudit v nich radost a zájem o okolní krajinu, probudit v nich lásku k přírodě a předat jim základní dovednosti a znalosti o ní. To vše v naději, že se do přírody v dospělosti budou rády vracet a obezřetně se k ní chovat. Veškerý program je koncipován na týdenní bázi a je silně zážitkový (tzn. děti si vše vyzkouší a osahají na vlastní kůži). Pro další praktické informace shlídněte leták na www.domavlese.cz nebo náš facebookový profil Doma v lese.

 

Těšíme se opět po roce na bohatá lesní dobrodružství.

Za tým Doma v lese

Petr Novotný – předseda Doma v lese