Letní tábor - Jezdecký tábor II

Jezdecký tábor II
Základní informace
Místo konání: Statek Výštice
Pořadatel: Země-nezemě, z.s.
Web pořadatele: www.zeme-nezeme.cz
Popis činnosti: Týden s výukou jízdy na koních
Informace o táboře
Cena za osobu: 6.500,- Kč
Věk dítěte: 9 až 18 let
Termín tábora: 18.07.2020 - 25.07.2020
Kapacita tábora: 12 dětí

Kontaktní údaje

Jméno: Iva Pudichová
Telefon: 775963325
Email: pudiska@volny.cz

Popis letního tábora

Jezdecký tábor je určen úplným začátečkům, ale také dětem – jezdcům velmi pokročilým, popř. s vlastním koněm. Jezdeckou výuku garantuje zkušený jezdecký cvičitel. Výuka prohá odděleně pro děti s různým stupněm jezdecké vyspělosti. Každý den děti absolvují praktické lekce výuky jezdectví dle jejich stupně výcviku a teoretickou i praktickou výuku ošetřování koní formou odpovídající věku dětí. K péči o koně patří také práce přiměřená věku dětí – místování boxů, čištění pastvin, sušení sena… K dispozici jsou hodní, přiježděškolkoně a písková jízdárna. Během prázdninového týdne děti zažijí vše, co k prázdninám na statku patří a také hry, koupání, táborák, zpívání, výtvarné dílny

Způsob práce s dětmi a bezpečnost:

Na všech našich akcích je pro nás prioritou fyzická a psychická bezpečnost dětí a atmosféra vzájemné důvěry. Jezdecká výuka je specifická a upozorňujeme – JEZDECTVÍ JE NEBEZPEČSPORT. Při pobytu i výcviku se snažíme o maximální bezpečnost včetně poučedětí. Úrazům a nehodám se snažíme předcházet, ale nežeme je stoprocentně vyloučit. Koně máme hodné a přiježné, přesto upozorňujeme: kůň je placzvíře, které se může leknout, stoupnout na nohu, ohnat se po mouše a při tom trefit ošetřovatele, někdy může dojít k pádu z koně…

V rámci přihlášky na jezdecké akce podepisují rodiče tzv. informovaný souhlas s výukou jezdectví a riziky s ní spojenými.

Co budou děti na jezdecký výcvik potřebovat:

 Jezdeckou přilbu, rajtky nebo neklouzavé přilehlé legíny, jezdecké rukavice nebo tenké vlněné rukavice, jezdecké boty nebo boty s hladkou podrážkou a nizoučkým podpatkem,  chapsy (kožené návleky na holeně). Pokud přilbu nebo chapsy nevlastníte  – dětem tyto potřeby zapůjčíme. V případě, že trváte na tom, aby dítě absolvovalo jezdecký výcvik s bezpečnostní jezdeckou vestou nebo jezdeckým páteřním chráničem, je potřeba, abyste toto dětem zajistili sami.

Účastnický poplatek 6.500,- Kč zahrnuje praktickou a teoretickou výuku jezdeckých dovedností a znalostí, herní a tvořivostní program, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, bohatý jídelníček – stravování 5x denně, pitný režim a pojišní.

Platbu je možné učinit ve dvou splátkách (3.500,Kč + 3.000,- Kč).

Doprava na jezdecké tábory je individuální nebo dle domluvy.