Tábořiště - Tampír

  • Přídáno: 26.04.2013
  • Status: Schválený
Tampír
Základní informace
Místo: Hranice u Nových Hradů
Č. mapy KČT: 75
Vlastník: SaSM - DDM ČB
www stránky: www.sasmcb.cz
Termín využití a cena
Provoz: Celoročně
Osoba/den: 60,- Kč

Kontaktní údaje

Jméno: Oldřich Kaprál
Telefon: 731600066
Email: jaroslav.babicky@sasmcb.cz

Typ základny

Možnosti stravování


Vybavení základny a její dostupnost

Výbava: Koupání Elektřina Teplá voda Pitná voda
Vzdálenost od obchodu: 5 km
Vzdálenost na vlak: 3 km
Vzdálenost na autobus: 3 km

Popis letního tábora

Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže České Budějovice (dále jen Středisko) si v loňském roce dlouhodobě pronajalo krásnou chalupu i s pozemky v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko (obec Hranice u Nových Hradů, č.p. 76). Tento objekt už přes 20 let částečně využívalo jednorázově na letní tábory tzv. chaloupky.

Budova je přednostně využívána ve prospěch dětí a mládeže, církevních organizací, vysokoškoláků, rodin s dětmi a dalších neziskových organizací.

Vybudovali jsme ekologickou čističku odpadních splaškových vod a také novou vodárnu na čištění pitné vody. Interiér objektu je před stavebními úpravami. Máme představu každý rok zrekonstruovat svépomocí jednu místnost objektu, a tak ho postupně přebudovat v kvalitní základnu sloužící především dětem a mládeži v tomto krásném koutu našeho kraje.

Kapacita budovy je 18 lůžek. Na přilehlých pozemcích lze postavit stanový tábor. Svojí polohou odpovídá ideálně trávení volného času pro děti a mládež a rodiny s dětmi. Silniční komunikace jsou ve velké vzdálenosti, místo je bezpečné a vhodné také pro ekologické aktivity.  K dispozici je travnatý prostor pro míčové hry, v těsné blízkosti se nachází les. Tato krásná lokalita nabízí široké možnosti pro rozvoj výchovné, vzdělávací a pastorační činnosti i turistiku. Aktivity účastníků neruší jiné obyvatele a tito sami mají klid.